Bugün 5 Aralık-Dünya Kadın Hakları Günü...

Bize göre; Birleşmiş Milletler Cemiyeti'nin ancak 1952 yılında uluslararası bir sözleşmeyle sağlayabildiği kadınlara seçme ve seçilme hakkının, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bütün dünya ülkelerinden çok öncesinde Türk kadınına tanındığı övündüğümüz bir günün yıldönümü. 84 yıl önce Türk kadınının, seçme ve seçilme hakkını elde etmesi, milletimiz adına demokratikleşme yolunda atılmış en önemli adımlardan biridir. Refah, güçlü bağlar, kalkınma ve demokrasi gibi muasır medeniyetlerin olmazsa olmaz değerlerine ulaşmanın ön koşulu, özverili kadınlarımızın toplumsal statüsünü güçlendirmekten geçmektedir.

Varlıklarıyla toplumumuza şekil veren kadınlar günümüzde; bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat, ve daha bir çok alanda başarılarıyla kendilerinden söz ettirmekte, toplumun her alanında söz sahibi, hayatın ayrılmaz bir parçası olan kadınlar, el attıkları işlerde muhteşem başarılara imza atmaktadırlar. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma öncelikli hedefine ulaşımı, ancak asaletin timsali kadınlarımızın her geçen gün birçok alanda daha da güçlenmesi ile mümkün olacaktır.

Varlıklarıyla onurlandığımız, toplumumuzun sevgi, şefkat ve fedakarlık ve başarı simgesi kadınlarımızın Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyor, saygılar sunuyoruz.

Türkiye EKMUD
Yönetim Kurulu